Sbormistři Karlovarského pěveckého sboru

Josef HerclJosef Hercl

sbormistr 1961 - 1991

Dirigent a sbormistr, od roku 1960 působil jako dirigent Karlovarského symfonického orchestru. Roku 1961 založil Karlovarský pěvecký sbor, který poté 30 let jako sbormistr vedl. Za jeho působení vznikl kmenový repertoár, ze kterého sbor čerpá dodnes.

více na: www.josefhercl.cz


Zdeněk JandaZdeněk Janda

sbormistr 1991 - 1994

Ředitel Karlovarského symfonického orchestru a od roku 1986 i druhý sbormistr Karlovarského pěveckého sboru. Po odchodu Josefa Hercla se stává oficiálním sbormistrem KPS. Jeho působení u KPS přerušila předčasná smrt v roce 1994.


Jiří ŠtruncJiří Štrunc

sbormistr 1994 - 2001

Pedagog  působící na Střední pedagogické škole v Karlových Varech, tam také založil a dlouhá léta úspěšně vedl mezinárodně proslulý Dívčí pěvecký sbor. Jako dirigent vedl i smyčcový orchestr ZUŠ Antonína Dvořáka. Jiří Štrunc patří mezi významné osobnosti města Karlovy Vary. V roce 2011 se stal laureátem ceny hejtmana Karlovarského kraje za celoživotní přínos v oblasti kultury a vzdělávání.


Miloš BokMiloš Bok

sbormistr 2002 - 2011

Dirigent, klavírista, varhaník, sbormistr, skladatel a pedagog. Ujímá se vedení sboru po odchodu Jiřího Štrunce. Na rozdíl od předchozích sbormistrů směruje produkci sboru především do oblasti hudby duchovní.

více na www.milosbok.com


Andrea PlacháAndrea Plachá

sbormistr 2011 - 2013

První žena na místě sbormistra u KPS. Po úspěšných studiích na Pedagogické fakultě PF UJEP v Ústí nad Labem (Bc) vyučuje sólový a sborový zpěv na ZUŠ v Sokolově a vede několik sborů (Sokolov, Karlovy Vary).


Jan RezekJan Rezek

sbormistr 2013 - do současnosti

Dirigent Rakovnického komorního orchestru, dirigent Muzikálu & operety v divadle J. K. Tyla Plzni, pedagog na na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech, kde vede i Školní pěvecký sbor.